Seznam členů TJ Sokol Dobrovíz naleznete ZDE

Kladenský deník o MJB

FOTOGALERIE: Kladensko na kolenou. V Přítočně slavila Dobrovíz

Pátou desítku ročníků načal fotbalový Memoriál Jana Burgera ve Velkém Přítočnu, který byl zároveň tradiční konfrontací celků z Kladenska a Prahy-západ. Naše týmy z ní nevyšly dobře.

Velké Přítočno - Dobrovíz 1:5 (1:2), finále 41. ročníku Memoriálu Jana Burgera, 25. 7. 2020lupa-plusKliknutím zvětšíte
Velké Přítočno - Dobrovíz 1:5 (1:2), finále 41. ročníku Memoriálu Jana Burgera, 25. 7. 2020 | Foto: Kladenský deník / Bohumil Kučera

V sobotním prvním utkání na sebe narazily Slavoj Kladno a Dobrovíz. Souboj ambiciózních klubů přinesl úrodu branek a také nečekaný zvrat. Kladenský celek posílený libušínskými Müllerem a Kaválkem a rovněž dokeským Zlatou, totiž pět minut před koncem vedl 6:3, soupeř však dokázal vyrovnat a nakonec vyhrál i penaltový rozstřel!
Také druhý duel se vyvíjel lépe pro celek z Kladenska. Přítočenští vedli nad Červeným Újezdem v poločase 2:0, po obrátce však soupeř ztrátu smazal a mohl zareagovat i na třetí branku ve své síti, již vstřelil v 88. minutě Andrt.
V posledních vteřinách však poslal újezdský borec pokutový kop nad bránu!
Za Přítočno poprvé nastoupila letní posila, na post stopera se postavil ex-ligista Pavel Bartoš.
Zápasy o pořadí jasně vyzněly pro týmy z Prahy-západ. Duel o třetí místo vyhrál pohyblivý a perspektivní celek Červeného Újezdu 5:1. Oproti sobotě slabší Slavoj, který je nejvytíženějším mužstvem co se týče letních turnajů, nespasil na stoperu ani jiný Libušíňák, bývalý druholigový hráč Jiří Veselý. Přes vysokou prohru ho trenéři Tomáš Egrmaier a Marek Tůma chválili. Prý mohlo být ještě hůř.
Finále přineslo navlas stejný výsledek. V neděli silnější Dobrovíz s několika bývalými hráči Hostouně v sestavě byla jednoznačně lepší. Sice s naopak oslabeným sokem prohrávala po trefě Holečka, to však výborně hrající svěřence někdejšího kouče Unhoště Josefa Kučery (koučovat mohl jedině z Krkonoš, kde je na dovolené) nemohlo v cestě na trofejí zastavit. Po dvou gólech vstřelili Bouška s Racochou a jeden Krupička. Přemysl Bouška vstřelil už v sobotu čtyři branky a se šesti úspěchy se tak někdejší borec Hostouně stal nejlepším střelcem turnaje.