Sestava: Kalivoda – Hlůže J., Krása, Kolský, Štechmiler – Dias, (61.min.Mikeš), Frey, Šafránek, Zbudil – Pichl, Kubín (86.min.Krupička L.)

Branky: Pichl 3

Rozhodčí: Richtár

V 5.kole jsme zavítali na hřiště do Statenic, kde se nám dlouhodobě nedařilo získat body. Tentokrát jsme neponechali nic náhodě a od 1.minuty jsme měli územní převahu, chyběla však finální přihrávka. Na vině byl nerovný terén i tvrdě hrající soupeř. Našemu výkonu také chyběla střelba ze střední vzdálenosti, zvlášť když domácí brankář působil značně nejistě. Přesto se nám dvakrát podařilo přelstít ofsajd-systém domácí obrany, Kubín míč zatáhl a předložil Pichlovi před prázdnou branku. Vstřelit další gól jsme mohli po velkém závaru před domácí brankou, nedokázali jsme však míč do sítě dotlačit. Hlavní rozhodčí též neodpískal domácím hraní rukou ve vápně a hraní brankáře rukou mimo velké vápno. Vstřelit do poločasu 3. gól, asi by bylo rozhodnuto.

Ve druhém poločase se hrálo převážně ve středu hřiště, ani jedno mužstvo si nevypracovalo výraznější šanci, byl to především boj o střed hřiště. Rozhodoval především důraz. Ke 3.gólu nám pomohl domácí gólman, který minul míč, navíc srazil vlastního obránce a po přihrávce Zbudila dovršil Pichl hattrick. Potom se zápas již jen dohrával.

Závěrem bych chtěl našim hráčům popřát především pevné zdraví, protože nám v tomto zápase chyběli 4 hráči, kteří zápolí s onemocněním či zraněním. Snad se dají do příštího zápasu dohromady.