Sestava: Kalivoda – Štechmiler, Krása, Kolský, Vilčko - Zbudil, Novák D.,  Frey, Hlůže J. 5 – Pichl, Mikeš

Střídali – Hlůže Z. za Krásu v 73´, Kubín za Kolského v 82´

Branky: Pichl, Mikeš, Frey

…k úvodnímu zápasu jara za nepříliš hezkého počasí nastoupily oba celky s několika změnami v sestavě oproti podzimu. Zbuzanští byli oproti podzimnímu klání posíleni, takže dali jasně najevo, že to s útokem na náš post leadra myslí vážně. My jsme oproti podzimnímu utkání přišli o dvě stabilní opory. Jedním z nich je L. Holoubek, který za zdravotních důvodů ukončil svou bohatou kariéru, za níž bych mu chtěl na tomto místě poděkovat. Druhou ztrátou je odchod A. Šafránka, který snad z rodinných, snad z pracovních důvodů odešel působit do teamu lV. Třídy v Kralupech, kde je na hostování.

Takže teď k samotnému zápasu, který začal oboustranně velice opatrně, což se s ohledem na jeho důležitost dalo očekávat. První vážnější prověrku soupeřova gólmana uskutečnil v 5´Frey, který byl naším nejaktivnějším hráčem v poli co se týče střelby i pohybu. Naši hráli celý první poločas velmi aktivně, směrem dopředu jsme se prosazovali solidní kombinační hrou, ovšem ve finální fázi nám chyběl klid a rozvaha pro kvalitnější zakončení, které pozorný soupeřův obranný blok chytal do offsidových pastí či je vychytával skvělý gólman hostí, který držel zbuzanská aktiva velmi dlouhou dobu ve svých rukavicích.

Do druhé půle vstoupily oba teamy s jasnou taktikou neinkasovat a hrálo se ze zabezpečených obran s podnikáním ruchových protiútoků, z nichž nám konečně v 52´jeden vyšel a z něj rezultoval rozhodující gól zápasu.  Pavel Frey se uvolnil a z pravé strany vyslal před branku skákavý centr, který bezpečně umístil do sítě F. Pichl 1 – 0 ! Tímto okamžikem se změnila soupeřova defenzivní taktika a konečně začal hrát také kombinačně dopředu, z čehož se začaly rodit jeho první veliké šance, které ovšem končily v pečlivě utkané síti trojúhelníku P. Krása, T. Kolský, M. Kalivoda. Naši opravdu ve druhé půli sehráli skvělé fotbalové představení, v němž hrála bojovnost a vůle velikou roli. Za toto jsme ovšem zaplatili velikou daň a tím byla zranění obou stoperů. Nejprve si v 73´přisedl nohu P. Krása a o necelých 9´později se podobným způsobem zranil T. Kolský, když hasil jedinou chybu vynikajícího M. Kalivody s nevydařeným odkopem.

V těchto chvílích se hrálo opravdu na „morál“ a naši v tomto obstáli na jedničku. Soupeř vycítil při ztrátě P. Krásy obrovskou šanci na vyrovnání, ovšem naši soupeře do žádné vyložené šance nepustili. Na stopera se přesunul nejdříve střídající Z. Hlůže a pak i z útoku F. Pichl a odehráli své představení v intencích svých předchůdců. Naopak v 85´se jako tank prodral přes dva soupeře A. Mikeš a svůj výborný výkon korunoval brankou   2 – 0 !! A když už diváci pomalu vyprovázeli potleskem oba teamy do kabin, zasadil se svým zaslouženým gólem, kterým korunoval své snad nejpovedenější představení v dobrovízském dresu P. Frey úpravou score na 3 – 0 !!!

Rozhodně si myslím, že jedna vlaštovka jaro nedělá, ovšem nejen výkon, ale hlavně charakter, jakým se kluci prezentovali nám dává naději do budoucna, že takto se bojuje o postup, a že pokud bude mužstvo takto postupovat, nemáme se čeho bát. Hrát se dá s každým, o čemž jsme se teď opět přesvědčili a míním, že máme mančaft, který dokáže svou hru vnutit protivníkovi. Těším se, až se Dan Novák, který nám přešel pomoci vystoupat na vrchol, plně aklimatizuje a předvede naplno své umění. Už teď hraje tento orchestr líbivé tóny a pevně věřím tomu, že až se ještě více sehraje bude z toho nejen melodie, ale třeba i píseň, kterou si budeme prozpěvovat delší dobu.  T. Lučan

P.S.: hodnocení hráčů je známkováno od 1 do 10 a je pouze vyjádřením mého subjektivního názoru, pokud má kdokoliv názor jiný, respektuji to, ale svůj měnit nebudu, T. Lučan

Hodnocení: Kalivoda 8 – Štechmiler 5, Krása 8, Kolský 8, Vilčko 5  - Zbudil 6, Novák D. 6,  Frey 9, Hlůže J. 5 – Pichl 8, Mikeš 8