Sestava : Kalivoda – Hůže Z., Karfík, Prokosch, Kolský – Kučera, Votava, Vosáhlo M., Vosáhlo J. – Šíma, Bouška

Střídání: 59 min Kubát za Vosáhlo J., 89 min Brabenec za Vosáhlo M.,

Branky: 51 min Bouška, 82 a 88 min Kučera,

82 diváci

Zápas s Kazínem, tradičním účastníkem III. třídy, byl odvetou za podzimní nezvládnuté utkání a snahou přiblížit se čtvrtému týmu tabulky alespoň na bod a pokusit se ho v posledních dvou jarních odvetách ještě přeskočit. I když by šlo jen o kosmetickou úpravu v tabulce, byla by to pěkná tečka za sezónou, která byla jako na houpačce a to doslova a do písmene…

Začali jsem velmi dobře z obrany a vybojovanými balony s kombinační hrou jsme se dostávali až k soupeřově vápnu, kde jsme se ovšem sami chytali do pastí nepřesných přihrávek. Soupeř postupem času hru srovnal, zvýšil aktivitu v osobních soubojích a od té doby až do poločasu se většina hry odehrávala od jedné šestnáctky ke druhé a příliš fotbalového umění k vidění nebylo.

Do druhé půle trenér Rákos s asistentem Kubešem připravili změny nikoliv ve střídání ale ve změnách postů. Nevýrazný Šíma se přesunul do obrany, Kolský do středu zálohy a Votava do útoku. Nedlouho po zahájení se trenérská rošáda osvědčila v praxi, kdy oživší Votava přihrál přesně Bouškovi do pozice, z níž se kanonýr nemýlí 1: 0 ! Od té doby se dá odpovědně napsat, že jsme drželi otěže zápasu pevně v rukou a jen drobné nepřesnosti ve finální přihrávce či střele nás držely od navyšování skóre. Soupeř hrozil z občasných brejků, které ovšem obrana dirigovaná skvělým Karfíkem vždy a včas uhasila a tak měl Míra Kalivoda minimum práce a snad jen jediná střela v 75 min jej mohla vyvést z klidu. Když vše nasvědčovalo nejtěsnějšímu vítězství tak dostal míč do běhu nestárnoucí veterán Kolský a přesně naservíroval Kučerovi, který nezaváhal 2:0 !! V 88 min se ještě jednou trefil důsledný Kučara, který sledoval míč a po jeho propadnutí z trestného kopu výborného Boušky v 88 min završil skóre na zasloužených a konečných 3:0 !!!

Co dodat závěrem, fotbal jsme začali hrát sice až ve druhé půli, přesto byla na hráčích vidět bojovnost a touha po vítězství. A ještě malý dovětek na závěr. Tomáš Kolský před zápasem vyhrožoval ukončením kariéry. Myslím si, že by to byla škoda nejen z důvodu fotbalové kvality, ale taky charakteru a povahy, která prostě do dobrovízské kabiny jednoznačně patří. Proto věřím, že si vše ještě velmi dobře promyslí a své rozhodnutí pokračovat vedle svého souputníka a kapitána Pavla Krásy ještě přehodnotí. T. Lučan