V dnešním zápasem mezi Messinou a San Remem nastoupil v dresu Messiny brankář Motti. Jen v prvním poločase se předvedl 3 perfektními zákroky a držel slabší tým Messiny ve hře.

Svou organizací obrany a pokřiky "Quattro do zdi", "Mio", "Solo" dovolil soupeři skórovat jen jednou a stal se hvězdou zápasu. Své kvality předvedl i v závěrečném penaltovém rozstřelu, kdy úspěšným zákrokem dovedl svůj tým k vítězství. Spoluhráči byli z jeho výkonu zjeveni, už v poločasové přestávce vyžadovali společnou fotografii nebo autogram. Okamžitě dostal od spoluhráčů přezdívku "Barthez". Až po zápase vyšlo najevo, že oním brankářem byl náš gólman Roman Kubeš, přezdívaný "Moty". Po zápase byl obletovaný svými italskými spoluhráči, jejich manželkami a přítelkyněmi.V záplavě autogramů si nebyl jist, jestli nepodepsal i přestupní lístek. Oba italské týmy projevily o brankáře zájem, Messina by ho chtěla už teď odvézt na Sicílii. Výkonný výbor ještě večer rozhodl, že brankáři nebude v případném přestupu bránit.